معرفی اعضای محترم کمیسیون عمران، توسعه و خدمات شهری
وحید نیک روش

وحید نیک روش

عضو
  • 111
خدیجه گرشاسبی

خدیجه گرشاسبی

عضو
  • 111
مهرزاد آسایش

مهرزاد آسایش

عضو
  • 111
اخبار کمیسیون عمران، توسعه و خدمات شهری
احداث خط انتقال آب خیابان آزادگان با کمترین مشکل برای شهروندان باشد
 
 
🔹جلسه کمیسیون عمران شورا با حضور مدیرآبفا شهرستان بوشهر ، معاون عمرانی شهرداری و جمعی از مدیران شهرداری و آبفا پیرامون حفاری احداث خط انتقال خیابان آزادگان برگزار شد.
🔹 در این نشست وحیدنیک روش رییس کمیسیون عمران شورا با بیان اینکه شورا و شهرداری در راستای حل مشکل آب شهروندان بوشهری تا کنون بیشترین همکاری با آبفا داشته است .
🔹وی افزود همکاری با آبفا در پروژه خط  انتقال آب از آبشرین کن  در حال احداث در  محلات جنوبی یکی از این موارد می باشد که در جهت حل تنش آبی در مرکز استان بوده است 
🔹رییس کمیسیون عمران شورا افزود در راستای  حل تنش آبی در محلات باغ زهرا ، بیسیم ، باهنر ، مدرس ، هلالی و سنگی شرکت آبفا قصد احداث خط انتقال از خیابان آزادگان دارد که شورا و شهرداری در این پروزه نیز در جهت حل مشکل تنش آبی شهروندان بیشترین همکاری خواهد نمود .
🔹نیک روش تصریح کرد اما چند نکته مهم که در جلسه مطرح شد که پروژه  احداث این خط انتقال در سریعترین زمان ممکن انجام شود و کمترین مشکل برای عبور و مرور شهروندان در این خیابان  ایجاد کند .
🔹وی با اشاره به اینکه زیرسازی و ترمیم حفاری ها می بایست براساس اصول فنی و مهندسی صورت پذیردوشهرداری نظارت مستمر برترمیم نوار حفاری داشته باشد.همچنین  در مورد پرداخت عوارض شهرداری تا کنون بیشترین همکاری با دستگاههای خدمات رسان شده اما انتظار ما این است این عوارض که حق و حقوق شهر است در نظر گرفته شود و اعتبار این عوارض تامین شود
🔹نیک روش در پایان گفت از آبفا و  شهرداری  درخواست داریم در مورد این پروژه که در یکی از خیابانهای اصلی است از صدا و سیما و سایر رسانه ها یک اطلاع رسانی داشته باشند تا شهروندان در جریان روند کامل  این پروژه قرار داشته باشند
کد خبر ۲۷۱۰
۲۵ آبان ۱۴۰۰
​احیاءبافت فرهنگی تاریخی بوشهر نیازمند  مشارکت  همه دستگاههای متولی است /مشوق‌های لازم برای ساکنین و سرمایه‌گذاران در بافت فراهم شود
احیاءبافت فرهنگی تاریخی بوشهر نیازمند  مشارکت  همه دستگاههای متولی است
 
🔹رییس کمیسیون عمران شورا گفت  احیاءبافت فرهنگی تاریخی بوشهر نیازمند  مشارکت همه دستگاههای متولی است
🔹وحید نیک روش در جلسه کمیسیون عمران شورا پیرامون بافت فرهنگی تاریخی بوشهر گفت این بافت در پهنه ۳۸ هکتاری با ۳۰ عمارت ارزشمند در بهترین نقطه شهر بوشهر قرار دارد و یک اثر تاریخی و فرصتی ارزشمند  برای رونق گردشگری شهر بوشهر است.
 
🔹وی با بیان اینکه در مورد مسائل بافت و تسهیل امور ساکنین آن نیاز به هم افزایی بیشتر دو دستگاه میراث و شهرداری وجود دارد و شهرداری همکنون جهت اجرای ماده ۱۱۰ و ۵۵ با تداخل با ضوابط میراث مواجه است. 
🔹رییس کمیسیون عمران شورا عدم تصویب طرح تفصیلی بافت را یکی از معضلات مهم در بافت دانست که باید در دستور کار قرار گیرد 
🔹نیک روش خاطر نشان کرد ایجاد زیرساختهای مثل آب ، فاضلاب ، گاز ، برق و مخابرات در بافت ضروری است که خوشبختانه برخی زیر ساختها ایجاد شده و نیاز است که همه دستگاههای خدمات رسان به ویژه برق در زمینه روشنایی بافت اقدامات جدی تری انجام دهند.
 
🔹وی با بیان اینکه شهرداری در سال جاری  تا کنون ۳ میلیارد تومان  در  بافت هزینه کرده است که نیازمند اعتبارات بیشتری جهت این مجموعه ارزشمند می باشیم. 
🔹نیک روش گفت در راستای بهبود عبور و مرور در محلات بافت فرهنگی تاریخی شهر تا کنون  ۱۲ هزار متر مربع در محله کوتی ، ۴۵۰۰ متر محله شنبدی ، هزار متر دهدشتی و ۷هزار مترمربع در محله بهبهانی سنگفرش انجام شده است همچنین در راستای توجه به مبلمان شهری بافت نیز تعداد ۱۰۰ نیمکت ویژه بافت، ۶۰ سطل زباله ، ۵۰ گلدان و دو ست ورزشی بزودی در بافت نصب می شود .
🔹رییس کمیسیون عمران شورا در پایان گفت در بودجه سال آینده شهرداری قطعا اعتبارات بیشتری جهت بافت فرهنگی تاریخی و اعمال مشوق ها در جهت باز زنده سازی این مجموعه در  نظر خواهیم گرفت

 

 

 

🔸رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: باید برای بهسازی و ایجاد اماکن تفریحی، فرهنگی و رفاهی در  محدوده بافت فرهنگی تاریخی بوشهر تلاش کنیم، که یکی از این کارها فراهم کردن مشوق‌های لازم برای ساکنین و سرمایه‌گذاران در بافت است.

 

 🔸ایمان زند‌ی‌نیا  در نشست پیرامون بافت تاریخی بوشهرکه  با حضور  معاون شهرسازی، معاون عمرانی شهرداری، معاون خدمات شهری، شهردار بافت  و اعضای این کمیسیون گفت: «بافت تاریخی بوشهر با چالش‌های متعددی روبرو بوده و در ابتدای امر باید مشخص شود که متولی اصلی این محدوده تاریخی چه کسی است.»

🔸وی افزود: «ساکنین بافت مابین دستگاه‌های متولی سردرگم هستند که باعث نارضایتی آنان شده و باید زمینه  شرایط ارتقای کیفیت در بافت فراهم شود.»

🔸زندی نیا بررسی آسیب‌های اجتماعی موجود در این پهنه ۳۸ هکتاری  را ضروری دانست و ادامه داد: « برخی بناهای بافت تاریخی در حال تخریب و آسیب است و باید برنامه ریزی لازم برای احیا، مرمت و باززنده‌سازی آنها انجام شود.»

 

کد خبر ۲۶۸۵
۱۵ آبان ۱۴۰۰
مصوبات کمیسیون عمران، توسعه و خدمات شهری