معرفی اعضای محترم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی
وحید نیک روش

وحید نیک روش

عضو
  • 111
شهناز پولادی

شهناز پولادی

عضو
  • 111
حمیده خاتون هلال بحر

حمیده خاتون هلال بحر

عضو
  • 111
ایمان زندی نیا

ایمان زندی نیا

عضو
  • 111
خانم خوشبخت

خانم خوشبخت

عضو
  • 111
اخبار کمیسیون فرهنگی، اجتماعی
در اولین نشست هم اندیشی نکوداشت روز بوشهر مطرح شد
 
 
برنامه های روز بوشهر با رویکرد جدید تدوین می شود
 
اولیی نشست «هم‌اندیشی و هماهنگی برای برگزاری روز نکوداشت بوشهر» شنبه -۲۰ آذر ماه- با حضور رییس شورا و اعضای کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر، شهردار بندر بوشهر، مشاوران فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری برگزار شد.
 
🔸رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر از تدوین برنامه های روز بوشهر با رویکرد جدید خبر داد و   گفت: 18 اسفند سالروز تأسیس مدرسه سعادت در بوشهر، به عنوان روز  بوشهر نامگذاری شده است و انتخاب روز بوشهر سبب شد تا رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بیشتر به این شهر بپردازند.
 
🔸خدیجه گرشاسبی افزود : تشکیل کمیته‌های تخصصی زیر نظر دبیرخانه هفته نکوداشت روز بوشهر و فراخوان جمع آوری طرح ها و آثار برای مشارکت عموم شهروندان با محوریت محله و مسجد از اولویت های این مهم خواهد بود.
 
🔸گرشاسبی در ادامه عنوان کرد : با تلاش و کوشش در حفظ آثار و ارزش‌های خودمان و همچنین استفاده مفید از سنت‌ها و فرهنگ‌های تاریخی‌مان با ایجاد شاخص های گام دوم انقلاب و استفاده از ظرفیت روحانیت ، نکوداشت روز بوشهر را برگزار خواهیم نمود .
 
🔸وی در ادامه  گفت: با هویت بخشی و هویت آفرینی نوجوانان و جوانان و استفاده درست از سنت‌ها و فرهنگ‌های به جای مانده از پیشینیانمان آنها را حفظ و به نسل‌های بعدیمان منتقل کنیم.
 
🔸گرشاسبی برگزاری برنامه های متنوع و  شاد ، برپایی نمایشگاهی از آثار برتر عکاسی،  برگزاری جشنواره بازی‌های بومی ، محلی و ورزش همگانی با محوریت محله شاد، رونمایی از اِلمان بوشهر  و پروژه های  ۱۴۰۱، ساخت فیلم سینمایی و مستند بوشهر در جنگ ، افتتاح تعدادی از پروژه های عمرانی ، تجلیل از خانواده شهدا ، برنامه هایی به مناسبت روز قرآنی بوشهر ، برپایی جشنواره طبخ غذای سنتی بوشهر و اجرای برنامۀ گردشگری بوشهر  تعدادی از برنامه‌های هفته نکوداشت بوشهر خواهد بود.
🔸رییس کمیسیون فرهنگی شورا در پایان گفت: روز بوشهر متعلق به شورا و شهرداری نیست و این روز مردم بوشهر است و انتظار داریم همه دستگاههای فرهنگی و اجرایی به نحوی در بزرگداشت این هفته نقش داشته باشند.
کد خبر ۲۷۸۰
۲۱ آذر ۱۴۰۰
اعضای کمیسیون فرهنگی شورا از سه مرکز انجمن کتابخانه های استان و کتابخانه مصلحیان ، هنرستان هنرهای زیبای دخترانه فاطمیه و انجمن معتادین گمنام بازدید و در جریان فعالیتها و مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند .
🔻اعضای کمیسیون فرهنگی شورا از سه مرکز انجمن کتابخانه های استان و کتابخانه مصلحیان ، هنرستان هنرهای زیبای دخترانه فاطمیه و انجمن معتادین گمنام بازدید و در جریان فعالیتها و مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند .
 
توجه به فرهنگ شهروندی و ایحاد زیر ساختهای فرهنگی در دستور کار شورا و شهرداری 
🔹خدیجه گرشاسبی رییس کمیسیون فرهنگی شورا با بیان اینکه گاهی صرف هزینه در مقولات فرهنگی و اجتماعی اثر ماندگارتر و ارزشمندتری نسبت به برخی کارهای عمرانی برای شهر خواهد داشت.
 
🔹وی توجه به فرهنگ شهروندی و ایجاد زیر ساختهای فرهنگی را یکی از موضوعات مهمی است که در دستور کار شورا و شهرداری قرار دارد و انتظار ما همراهی سایر نهادها و ادارات متولی در امر فرهنگ و امور اجتماعی  با مدیریت شهری در جهت بهبود شرایط فرهنگی و اجتماعی شهر است .
 
🔹گرشاسبی  ایجاد پارک بانوان ، بهسازی و ایجاد پلاژ بانوان جدید ،  احداث فرهنگسراو سرای محله  در محلات شهر بوشهر به ویژه محلات کم برخوردار ، بهره گیری از ظرفیت مساجد و  سمن ها  برای عملیاتی کردن برنامه های فرهنگی و اجتماعی  و ساماندهی کودکان کار و متکدیان از مهمترین برنامه های شورا و شهرداری دانست که در بودجه سال آینده شهرداری اعتبارات ویژه ای برای آن تخصیص داده می شود .
🔹گرشاسبی در پایان گفت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یک ظرفیت خوب برای اجرای برنامه های فرهنگی است و با تقویت آن انشالله شاهد برنامه های ارزشمندی برای شهروندان بوشهری باشیم
کد خبر ۲۷۸۱
۱۹ آذر ۱۴۰۰
ضروت حمایت از سرمایه گذاران بومی و احیاء بافت تاریخی بوشهر
 
 
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا گفت بندر بوشهر  دارای پتانسیل‌های بسیاری است و باید بسترهای مناسب برای حضور سرمایه گذاران بومی در استان فراهم شود. 
🔹وی در ادامه افزود ما سرمایه گذارانی داریم که در استانهای دیگر و حتی  خارج از کشور سرمایه گذاری می کنند و در صورت مهیا شدن شرایط آماده سرمایه گذاری در بوشهر هستند .
🔹گرشاسبی تصریح کرد با توجه به نیاز  باید سرمایه‌گذاران بومی را به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های زیرساختی استان تشویق کرد و مشوق های برای آنها در پروژهای خرد وکلان در  نظر گرفت.
 
🔹وی در ادامه با اشاره به اینکه بافت فرهنگی تاریخی بوشهر یک گنجینه ارزشمند ی است  شرایط خوبی ندارد و باید مشوق های خاص برای احیا این بافت با محوریت تفریحی توریستی در نظر بگیرم .
رییس کمیسیون فرهنگی شورا گفت با تعمیرات وباز سازی این بافت در دستور کار شورا و شهرداری قرار داد و اقدامات خوبی در زمینه عمران شهری در بافت شروع شده و قطعا در بودجه سال آینده اعتبار خوبی جهت این بافت اختصاص می دهیم و انتظار ما از میراث فرهنگی که متولی اصلی بافت است و دستگاههای خدمات رسان ،مدیریت اب وبرق این است که با یک  هم فزایی و یک مدیریت واحد شاهد تحولات جدی ورضایت شهروندان در بافت باشیم .
کد خبر ۲۷۷۴
۱۳ آذر ۱۴۰۰
تعامل نیروی دریایی با   شورا و شهرداری افرایش پیدا کند .
 
 
🔸رییس کمیسیون فرهنگی شورا با  تبریک هفته بسیج و ۷آذر روز نیروی دریایی به کارکنان خدوم نیروی دریایی ارتش گفت ما امروز هر چه داریم‌مدیون شهدا است و باید ادامه دهنده راه آنها باشیم .
🔸خدیجه گرشاسبی در نشست اعضای شورا با فرمانده نیروی دریایی  با بیان اینکه نگاه ما در شورای ششم تعاملی است و خوشبختانه گام های خوبی در این زمینه  شروع شده و انشالله شاهد افزایش هم افزایی با نیروی دریایی و هوایی در جهت توسعه شهر خواهیم بود.
 
🔸وی با اشاره به کمبود فضاهای تفریحی در محلات جنوبی گفت پایگاه هوایی دارای اراضی است که با تعامل با شهرداری می شود به عنوان یک پارک و  فضای سبز جهت استفاده شهروندان  یا یک پارک بانوان مورد استفاده قرار گیرد درخواست دارم این موضوع در دستور کار فرماندهی محترم قرار  گیرد .
کد خبر ۲۷۷۶
۸ آذر ۱۴۰۰
مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ دغدغه ماست
 
🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ دغدغه ما است 
 
🔸خدیجه گرشاسبی در نشست  بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر بوشهر که در دفتر شهردار برگزار شد گفت :  فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است
 
 🔸 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به مسائل فرهنگی در راستای پیروزی برابر هجمه‌های فرهنگی، بیان کرد: باید در راستای رفع مشکل موازی کاری در حوزه فرهنگ، تدبیری اندیشیده شود.
 
🔸وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مساله فرهنگ، اظهار کرد: ایشان، ضرورت فرهنگ برای جامعه را به مثابه ضرورت هوا برای تنفس می‌دانند که این امر نشان دهنده توجه ویژه ایشان به مسئله فرهنگ است.
 
🔸گرشاسبی در ادامه با اشاره به مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ با شهرداری، خاطرنشان کرد: امیدواریم شهردار با تلاش و تدبیر شایسته خود، این شرایط را سامان بخشیده و زمینه بهبود اوضاع دغدغه مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ را فراهم آورد.
 
🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر افزود: به منظور تنظیم امور فعالیت هایی که تحت عنوان فرهنگی اجتماعی و ورزشی در شهرداری بوشهر و سازمان های تابعه شهرداری بوشهر صورت می گیرد و هماهنگ نمودن تلاش های فرهنگی که در این سازمان ها شکل می گیرد در راستای بهبود کیفیت این قبیل فعالیت ها و اثر بخشی بیشتر در جامعه شهری مطابق با اهداف و اختیارات شورای شهر بایستی بصورت یک برنامه مدون تهیه و تنظیم گردد.
 
 
🔸این نشست که به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر برگزار شد، رئیس شورای شهر ، شهردار ، معاونین و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر حضور داشتند.
کد خبر ۲۷۰۷
۲۴ آبان ۱۴۰۰
معابر و خیابانهای شهر به نام شهدا مزین گردد
 
 
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا گفت باتوجه به فرمایش و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در استفاده از اسامی شهدا برای نامگذاری معابر این موضوع در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد و از شهرداری و شورای نام گذاری درخواست داریم در نام گذاری معابر و خیابانها به نام شهدا توجه جدی داشته باشد تا انشالله  نام همه شهدا گرانقدرمان در معابر و خیابانهای شهر مزین شود .
 
🔹خدیجه گرشاسبی در ادامه افزود در بازدیدهای که  از پارک های سطح شهر ، پلاژ بانوان و زمین های چمن مصنوعی داشتیم  مقرر شد شهرداری  عملیات بهسازی این اماکن با قید فوریت در دستور کار قرار دهد که درخواست دارم با توجه استفاده شهروندان از فضاهای تفریحی این امر تسریع شود .
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا در پایان خواستار اعمال شاخصه های در مناقصه و مزایده های شهرداری جهت اولویت گذاری پیمانکاران بومی و استفاده از ظرفیت این پیمانکاران شد .
کد خبر ۲۶۹۹
۲۲ آبان ۱۴۰۰
تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر وتوانیابان شهرداری تسریع شود
 
 
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا خواستار تسریع در تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر وتوانیابان شهرداری بوشهر شد 
 
🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بوشهر خدیجه گرشاسبی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا با بیان اینکه   نیروهای انسانی سرمایه ارزشمند  هر سازمان  هستند که باید این سرمایه تقویت شود .
 
🔹وی افزود کارگران وکارمندان شهرداری باعث افتخار مجموعه هستند  که باتلاش  شبانه روزی خود در نگهداشت شهر تلاش می کنند و عملکرد خوب آنها باعث ایجاد اعتماد و رضایت مندی مردم در بر خواهد داشت.
🔹گرشاسبی خاطر نشان کرد کارگران ما در سرما وگرما بویژه در استان ما که بیشترین ماهای  سال با  گرما طاقت فرسا مواجه می باشیم  زحمات زیادی  متحمل میشوند
و خیلی از کارگران با همین شرایط سخت  در زمان کارگری اقدام به ادامه تحصیل کرده اند  
که بعضا در بین پاکبانان ما افرادی باتحصیلات دانشگاهی داریم .
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا با اشاره به  ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که در مورخه۱۴۰۰/۱/۱ برای تمامی دستگاهای مختلف کشور در خصوص  تبدیل وضعیت ایثارگران وفرزندان ایثار گران که لازم اجرا 
می باشد  گفت  از جناب شهردار وریس محترم شورا که خود از ایثارگران هشت سال  دفاع مقدس 
هستند درخواست دارم جهت تبدیل وضعیت  کارگران وکارمندان مشمول این قانون اقدامات مقتضی انجام دهند تا هر چه سریعتر شاهد تبدیل وضعیت این عزیزان باشیم.
کد خبر ۲۶۹۵
۱۹ آبان ۱۴۰۰
شهردار بوشهر انتخاب شد
 
 
با رای اعضای  شورای شهر بوشهر حسین حیدری به سمت شهردار بندر بوشهر انتخاب شد 
فرماندار تنگستان ،مدیرکل تعاون،کار  و رفاه اجتماعی  ،مدیرکل اداری و مالی استانداری از سمت های وی بوده است
کد خبر ۲۶۵۳
۲۲ شهریور ۱۴۰۰
مصوبات کمیسیون فرهنگی، اجتماعی
نشست اعضای شورا با مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر
 
 
مهندس پورصالح مدیر سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر مهمان بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بوشهر بود در این نشست پیرامون مسائل زیست محیطی شهر بوشهر بحث و تبادل نظر و برخی از اعضای شورا به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند.

 

🔻رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا :محیط  زیست نقش پر رنگ تری در مسائل و مشکلات زیست محیطی شهری تاحصول نتیجه درمدت زمان کوتاه  داشته باشد. 

 

🔸رییس کمیسیون بهداشت شورا بااستقبال از پیشنهاد مهندس پورصالح درخصوص تشکیل کمیته زیست محیطی درشورا گفت عدم حل مشکلات درزمینه پسماند شهری ، سگهای بلاصاحب،آلودگی دریا و شنا گاهها ،آلودگی کارخانه آسفالت حاکی از ان است که اقدامات، پیگیری هابه نحوی نبوده که ایجاد رضایت مندی مطلوبی را داشته باشد.

🔸حمیده خاتون هلال بحر در نشست اعضای شورا با مدیر محیط زیست شهرستان بوشهر گفت انتظارداریم محیط زیست درکنارشوراتوان مضاعف شورادرجهت جذب بودجه وهمراهی مسئولین استان جهت رسیدن به اهداف مشترک شهرداری ومحیط زیست باشد.

🔸وی افزود ما در شهر  بامشاغل و صنایع آلوده و خطرناک مواجه هستیم که سلامت و امنیت شهروندان را به خطر انداخته و برای خروج آنها از شهر باید محیط زیست همراه با سایر دستگاههای حمایت از تولید اقدام جدی انجام دهد .

🔸هلال بحر در پایان گفت تشکیل کمیسیون بهداشت و سلامت شورا یکی از اقدامات خوب شورای ششم بود و ما قطعا اهتمام ویژه ای نسبت به مسائل بهداشتی و سلامت شهروندان خواهیم داشت.

 

🔻پورکبگانی : خروج مشاغل آلاینده و مزاحم شهری به خارج از شهر ضروری است 

🔹رییس شورای شهر بوشهر گفت در شهر بوشهر با مجموعه های آلاینده  و مشاغل مزاحم شهری مواجه هستیم که  سلامت و امنیت شهروندان را  به خطر انداخته و خروج آنها از شهر بوشهر ضروری است 

🔹جعفر پورکبگانی در نشست اعضای شورا با مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت خدمات بندری در کوی صلح آباد که بخشی از  کانال ساحل شرقی  ما را تصرف کرده ،    صنایع لنج سازی ، کارخانه رنگ سازی که حوادثی قبلا در آنها  اتفاق افتاده و حتی ملی نفتکش که هم‌سیما و منظر ساحل ما نازیبا کرده و مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده و آلودگی دریا و شنا گاههای ما  تا کنون محیط زیست به عنوان متولی اصلی  چه اقداماتی  در کنار سایر دستگاهها انجام داده است. 

🔹وی افزود در حالی که محیط زیست در بحث حفاظت از جنگلهای شمال و دریاچه ارومیه پیش قدم بود اما در بوشهر همچنین چیزی نمی بینیم .

🔹پورکبگانی تصریح کرد در بحث جمع آوری و ساماندهی سگهای بلاصاحب ما قول دادیم تا پایان سال بتوانیم اقدامات خوبی انجام بدهیم و انتظار داریم محیط زیست طبق دستور العمل و کارگروهی وجود دارد در کنار مدیریت شهری باشد. 

کد خبر ۲۶۷۹
۲۴ مهر ۱۴۰۰
تعداد بازدید ۷۱۱
انتقاد رییس کمیسیون فرهنگی شورا از عدم پاسخگوی برخی مدیران شهرداری
 
 
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا با قدردانی از زحمات پرسنل خدوم شهرداری گفت  برخی از مدیران شهرداری بوشهر متأسفانه در روند برخی از امور تعلل ایجاد کرده و پاسخگوی بحق مطالبات مردم نبوده و حتی بعضا رغبت پاسخگویی ندارند.
 
🔹خدیجه گرشاسبی افزود مردم ولی نعمت ما هستند و آنچه که از ما انتظار میرود خدمت به مردم است. 
 
🔹وی افزود اعضای شورای شهر بوشهر از نیروهای جهادی هستند.که سالها بصورت  جهادی از ریاست شورا گرفته تا بقیه در عرصه های مختلف خدمت کرده اند و امروز در عرصه مدیریت شهری اهدافشان خدمت به مردم شریف شهر بوشهر می باشد .
 
🔹گرشاسبی تصریح کرد شهرداری نهاد اجرایی عمومی وغیر دولتی است و وظیفه اش در خدمات شهری از قبیل جمع آوری زباله شهری، نظارت بر ساخت و سازها ،خدمات آتش نشانی ،نظافت و  پاکیزه نگه داشتن شهر ،توجه به مبلمان شهری ،بهبود عبور و مرور شهروندان ،ایجاد فضاهای فرهنگی و تفریحی و توجه به مسائل اجتماعی فرهنگی جامعه است لذا این شهرنیاز به خدمتگذاران  و مسؤولین جهادی و دلسوز دارد.
 
🔹رییس کمیسیون فرهنگی شورا در ادامه گفت امروز مردم ما از فشار مالی و اقتصادی و وجود ویروس کرونا خسته هستند لذا اگر با عدم پاسخگویی و با تعلل در روند کار درون شهرداری مواجه شوند باعث نارضایتی آنها شده و حتی با عملکرد رفتار و بی توجه ای مسول ، کارشناس و مدیر مجموعه ایشان را از نظام وحاکمیت متنفر میسازد.
 
🔹گرشاسبی تصریح کرد به عنوان عضو کمیسیون عمران و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و وکیل موکلان خود در پارلمان شهری ، مجدانه از همکاران در شهرداری درخواست دارم همت جهادی جهت پیشرفت ، حس پاسخگویی در جهت رفع مشکلات فراوان شهر داشته و برای مردم و توسعه شهر گامهای موثری بردارند.
کد خبر ۲۶۶۰
۳ مهر ۱۴۰۰
تعداد بازدید ۳۱۳