معرفی اعضای محترم کمیسیون بهداشت و سلامت
عبدالخالق برزگرزاده

عبدالخالق برزگرزاده

عضو
  • 111
شهناز پولادی

شهناز پولادی

عضو
  • 111
حمیده خاتون هلال بحر

حمیده خاتون هلال بحر

عضو
  • 111
ایمان زندی نیا

ایمان زندی نیا

عضو
  • 111
خانم خوشبخت

خانم خوشبخت

عضو
  • 111
اخبار کمیسیون بهداشت و سلامت
برای ایجاد آرامستان   در هر منطقه یا ناحیه ای از شهر ضوابط مشخصی باید رعایت شود.
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا گفت :آرامستان جدید امامزاده قاسم در شهر بوشهر گویای وضع نابسامان گورستان ها در طرح های شهری شده و عدم توجه کافی به این مقوله باعث مشکلات عدیده ای برای طرح شهری (منطقه شغاب) خواهد شد
 
 🔹حمیده خاتون هلال بحر در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا با بیان اینکه ما در بوشهر با ایجاد قبرستان جدید امامزاده قاسم در کوی شغاب مواجه هستیم که هم باعث ترافیک و هم از نظر ظاهری  به دلیل فضای گردشگری منطقه شغاب طرح مهندسی شهری را دچار مشکلات عدیده ای می کند.
 
 🔹وی تصریح کرد  آرامستان امامزاده قاسم فاقد پارکینگ است و باعث بار ترافیکی شده و  هم اکنون یک بخش کوچکی از ظرفیت آن پر شده است و در کنار منازل مسکونی ، پارک شغاب و مجموعه  شهربازی که ایجاد خواهد شد قرار دارد ؛که از متولیان امر درخواست دارم، به این نکته برای احداث گورستان در هر منطقه یا ناحیه ای از شهر ضوابط مشخصی باید رعایت شود.
🔹 هلال بحر  در ادامه پیرامون وضعیت پیاده رو های شهر گفت:  تعداد زیادی از پیاده روها  نیاز به بهسازی دارد که درخواست دارم اعتبار ویژه ای در بودجه سال آینده جهت بهسازی پیاده روها در نقاط پر تردد شهر دیده شود همچنین در برخی عقب نشینی هایی که در برخی کوچه ها و معابر شهر  صورت گرفت به عرض کوچه اضاف نشده و باعث مشکلات زیادی برای عبور و مرور شهروندان شده که درخواست دارم این موارد در دستور کار قرار گیرد .
کد خبر ۲۸۳۸
۲۳ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل کمیته تخصصی محیط زیست شورای اسلامی شهر بوشهر
 
🔸رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر از تشکیل کمیته تخصصی محیط زیست در زیر مجموعه  کمیسیون بهداشت و سلامت شورا در راستای ارتقاء وحفظ محیط زیست شهری خبر داد.
🔸حمیده خاتون هلال بحر در اولین نشست این کمیته گفت : موضوع حفظ محیط زیست شهری و اولویت‌بخشی مسائل محیط زیستی از جمله اهداف اصلی شورای ششم است .
🔸وی در ادامه افزود  تشکیل کمیسیون بهداشت و سلامت در شورای ششم  در راستای تلاش جهت ارتقاء سلامت   شهروندان بوده و خوشبختانه اقداماتی  در این کمیسیون صورت گرفته که آغاز ساماندهی سگهای بلاصاحب، پیگیری وضعیت ساماندهی سایت دفن پسماند شهری، جمع آوری عرضه قلیان در پارک ها ، پیگیری سالم سازی شنا گاهها وپیگیری انتقال مشاغل مزاحم شهری به خارج از شهر از جمله اقدامات کمیسیون بوده است 
 
🔸 هلال بحر خاطر نشان کرد امیدواریم  با تشکیل این کمیته  و تعامل موثر و هدفمند با سازمان محیط  زیست وسایر دستگاههای متولی  با ارائه الگوهای پایدار محیط زیست در جهت کمک به مدیریت یکپارچه و هماهنگ در خدمات شهری، آموزش ،  فرهنگ سازی محیط زیست و تهیه و تدوین طرح های جامع محیط زیستی گام برداریم 
🔸رییس کمیسیون بهداشت شورا تصریح کرد ایجاد هم افزایی شورا ، شهرداری ، سازمان محیط  زیست و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نویدی برای رسیدن به راه حل های هدفمند و موثردر جهت  مقابله با مشکلات و معضلات زیست محیطی و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان بوشهری خواهد بود.
کد خبر ۲۸۲۲
۱۳ بهمن ۱۴۰۰
با اقدامات موثر شاهد سلامت آب شناگاه‌های این  بندر خواهیم بود
 
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا گفت دریا به عنوان یکی از پر جاذبه ترین تفریح مردم این دیار و گردشگران است و در نیمه‌نخست سال شنا در دریا تفریح بسیاری از شهروندان بوشهری است و از طرفی تجویز شنا در آب برای بیماران مبتلا به دردهای عضلانی و مفاصل از سوی پزشکان تجویز می شود از این رو  پاک بودن شنا گاه ها برای حفظ سلامت مردم امری ضروری و واجب است 
 
🔹وی افزود اماطبق گزارش وبررسی های انجام شده همکاران محیط زیست ومرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آلودگی اکثر شنا گاههای ما به دلیل ورود فاضلاب شهری سلامت شهروندان و حتی آبزیان دریایی را به خطر انداخته است .
🔹حمیده خانون هلال بحر افزود استفاده از دریا حق مسلم مردم است از همین رو این مهم در دستور کار کمیسیون بهداشت و سلامت شورا قرار گرفت و جلسه ای با حضور ادارات  محیط زیست ، مرکزبهداشت شهرستان، آب و فاضلاب  و شهرداری گرفته شد و پیرامون این موضوع بحث و تبادل نظر شد 
🔹وی افزود باید از این نعمت الهی به بهترین نحو بهره و استفاده کرد و باید در جهت سالم سازی شنا گاهها همه دستگاههای متولی اقدام کنند تا این مشکل چندین ساله حل شود .
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت شورا خاطر نشان کرد  مدیریت شهری برای سالم سازی شنا گاهها که یک ظرفیت تفریحی برای شهروندان بوشهری و گردشگران است مصمم است و زیبنده نیست اکثر شناگاههای ما آلوده باشند و سالها است اقدامی نشده از این رو  باید سایر دستگاههای متولی در کنار شورا و شهرداری باشند تا بتوانیم با اقدامات موثر شاهد سالم سازی دریا و شنا گاههای خود باشیم
🔹هلال بحر در پایان ضمن درخواست از شهروندانی که علیرغم ایجادشبکه فاضلالب  هنوز فاضلاب خانگی خود رابه آبهای سطحی وارد میکنندکه دراسرع وقت جهت اخذ انشعاب  اقدام نموده همچنین سازمان پسماندنیزمکلف شد ضمن قراردادن آشغالگیردرورودی کانالهای ورودی به دریا ،شناسایی مکانهایی که درآلودگی مذکورنقش داشته انجام وجهت اقدامات بعدی به مرکز بهداشت ومحیط زیست و شرکت آب و فاضلاب اعلام نموده تابا مشترکینی  که شبکه فاضلاب در منطقه آنها وجود دارد ولی به شبکه وصل نشده اند شناسایی و طی مراحل قانونی با آنها در صورت عدم اخذ انشعاب برخورد شود .
کد خبر ۲۷۸۵
۲۳ آذر ۱۴۰۰
ضرورت حمایت از  کارخانه رنگ سازی کهر در جهت اشتغالزایی و حمایت از تولیدباحفظ ایمنی وسلامت شهروندان
 
 
🔸جلسه کمیسیون بهداشت و سلامت شورا پیرامون وضعیت کارخانه رنگ سازی کهر در محله سرتل با حضور معاون خدمات شهری ، مدیرعامل سازمان پسماند ، مدیر محیط زیست شهرستان ، مدیر کارخانه رنگ سازی کهر و اعضا کمیسیون برگزار شد .
🔸حمید خاتون هلال بحر با بیان اینکه در بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ، شهرداری موظف به جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکنی که به نحوی از انحا موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشت در شهرها است افزود موضوع ساماندهی  مشاغل آلاینده وحفظ سلامت وایمنی شهروندان دراین خصوص یکی از دستور کارهای کمیسیون بهداشت و سلامت شورا بوده است که مشکلات کارخانه رنگ سازی کهر در محل سرتل یکی از این موارد است .
🔸رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا خاطر نشان کرد کارخانه رنگ سازی کهر باسابقه ۴۰ ساله  که هم اکنون بعلت گسترش مناطق مسکونی که طبق قانون باید ۱۵۰۰ متر از منازل مسکونی فاصله داشته باشد همجوارمنازل آن منطقه قرار گرفته ودرجهت سلامت وایمنی ساکنان می بایست این حریم حفظ گردد . 
🔸هلال بحر با اشاره به نگاه شورا به حمایت از تولید و اشتغالزایی در کنار خروج صنایع آلاینده به خارج از شهروضمن تقدیرازمدیرمحترم کارخانه درجهت انجام اقدامت اولیه در این خصوص واصلاح برخی اقدامات در محل فعلی گفت در این زمینه شورا و شهرداری  آمادگی خودرا جهت همکاری و رایزنی با دستگاههای مسئول جهت خروج این کارخانه از شهر اعلام می نماید و مقرر شدپس از وصول نامه این شرکت پیگیری های لازم صورت گیرد .
کد خبر ۲۷۱۳
۲۶ آبان ۱۴۰۰
انتخاب پیمانکار جمع آوری سگ‌های بلاصاحب
 
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت شورا از انتخاب پیمانکار جمع آوری سگ‌های بلاصاحب و آغاز به کار جمع آوری سگهای بلاصاحب در روزهای آینده در شهر بوشهر خبر داد 
 
🔹حمیده خاتون هلال بحر در ادامه گفت : ازدیاد سگ‌های بلاصاحب در شهر یکی از مهم‌ترین دغدغه و نگرانی شهروندان بوشهری می باشد که به یک معضل جدی برای شهر و شهروندان تبدیل شده و نارضایتی گسترده ای را در پی داشته است.
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا تصریح کرد فراوانی سگ‌های بلاصاحب در بوشهر به نقطه‌ای رسیده است که گاهی شاهد آسیب‌های جدی این سگ‌ها به رهگذران و به خصوص اطفال بوده‌ایم که موجب رعب و وحشت و سلب کننده آرامش شهروندان گردیده است.
 
🔹وی در ادامه افزود: در این راستا و در جهت رفع نگرانی و با توجه به قولی که به عنوان یک مطالبه عمومی به شهروندان دادیم، از آغاز به کار شورای ششم جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت و سلامت شورا و فرمانداری با مسئولین امر برگزار نموده و بازدید هایی از کمپ سگ های بلاصاحب داشتیم 
🔹 هلال بحر از  انتخاب پیمانکار برای جمع آوری سگ‌های بلاصاحب در بوشهر خبر داد  که پس از طی تشریفات قانونی ، کار زنده گیری این سگ‌ها آغاز می شود.
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر اظهار کرد: هماهنگی های لازم با تیم دامپزشکی در خصوص واکسیناسیون و عقیم سازی انجام شده نقاط پرتجمع این حیوانات شناسایی  ودرجلسه فرمانداری مصوب شد در برخی نقاط ازجمله پایگاههای نظامی کارجمع آوری توسط ایشان انجام وانتقال توسط مدیریت پسماندشهرداری انجام شود.
 
🔹هلال بحر در خصوص بازدید میدانی امروز صبح که به همراه دیگر اعضای کمیسیون بهداشت و سلامت و معاونین شهرداری بندر بوشهر از کمپ سگ های بلاصاحب داشتند، گفت  : به زودی طی چند روز آینده با بازسازی و تعمیر قسمتی از این کمپ و تجهیز امکانات توسط همکاران ما در شهرداری و پیمانکار ، سگهای بلاصاحب جمع آوری خواهند شد.
کد خبر ۲۷۰۰
۲۲ آبان ۱۴۰۰
ضرورت رسیدگی به وضعیت روشنایی نوارساحلی و پارک های ساحلی
 
 
🔹رییس کمیسیون بهداشت و سلامت  شورا خواستار رسیدگی به وضعیت روشنایی ساحل و پارک های ساحلی شد.
 
🔹به گزارش روابط عمومی شورا حمیده خاتون هلال بحر در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا با بیان اینکه با توجه به فروکش کردن کروناو استفاده شهروندان از ساحل و  پارک های ساحلی  روشنایی مکان های فوق جهت تفریح وتامین ایمنی شهروندان ضرورت دارد شهرداری  نسبت به تامین روشنایی کامل این مکانها اقدام کند. 
🔹وی در ادامه افزود مورد دیگر تخریب برخی نقاط درساحل وناهمواریهای موجود دربرخی نقاط ساحلی   از نظر ایمنی مشکل داشته ونیاز به اصلاحات دارد که  درخواست دارم به این مورد نیز رسیدگی شود .
🔹هلال بحر در پایان گفت با توجه به بازگشایی سرویس های بهداشتی در نوار ساحل، شهرداری تابلوهای جهت  راهنمای محل این سرویس نصب کند.
کد خبر ۲۶۹۲
۱۹ آبان ۱۴۰۰
مصوبات کمیسیون بهداشت و سلامت